İÇ MİMARİ

Güneş bahçesi anlamına gelen Teona Ümitköy’ün iç mekan, dış cephe ve satış ofisi tasarımını Kreatif Mimarlık üstlendi.

Projenin ana tasarım kriterleri dikkate alınarak iç mekan tasarımında her daire tipinin yerleşimlerinin konforlu olmasına dikkat edildi ve dairelerde manzaraya açılan geniş balkonların olmasına özen gösterildi. Yerleşim çözümlerinde daire sakinlerinin mekanlardan azami şekilde faydalanmaları amaçlandı.

İç mekanlarda kullanılan malzemelerin seçimleri, yurt içi ve yurt dışında uzun süren araştırmalar sonucunda ihtiyaçları en iyi karşılayacak ürünlere yoğunlaşılarak yapıldı.
Daire iç mekanlarında ve ortak kullanım alanlarında kullanıcı talepleri de dikkate alınarak renk ve doku farklıklarına imkan veren, zaman içinde güncelliğini koruyacak, bakım ve temizliği kolay malzemeler ve detaylar tercih edildi.

Dış cephe tasarımında, bina giriş hollerinde ve ortak alanlarda farklı tonlarda toprak renklerinde ve dokulu seramik paneller, kendi yalınlıkları ile sade strüktürü yansıtan bir modülasyonla kullanıldı.

Satış ofisi geçici bir yapı olarak düşünülse de hem tasarımı hem malzeme seçimleri yapılırken, dairelerin tamamlanma sürecinde bölgede bir referans yapı olmasına amaçlanarak tasarlandı.

AYDAN VOLKAN

İÇ MİMAR

Kreatif Mimarlık

SELİM CENGİC

İÇ MİMAR

Kreatif Mimarlık


1985 yılında ilk firmasının kuruluşundan bugüne Kartallar Grup aktivitelerini imar planı uygulamalarından daha geniş ve çeşitli proje üretim işlerine doğru yönlendirmiş ve genişletmiştir. Müşteri ihtiyaçlarına ve marketin taleplerine esnek ve çeşitli çözüm üretmek suretiyle hizmet verirken aynı zamanda temel iş anlayışını ve kalitesini korumuştur. İş kapasitesinin artışı ile birlikte Kartallar Grup özelleşen birimlerini bireysel şirketlere dönüştürmüştür.

Bize Ulaşın

Ümit Mah. 8. Cadde 2521. Sokak Ümitköy/ANKARA Satış Ofisi:0 (312) 235 10 10 Şantiye Ofisi:0 (312) 235 21 53 Fax:0 (312) 235 22 53 Email:info@teona.com.tr
© Copyright 2016 Teona | Web sitesinde her türlü bilgiyi ve görseli değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.