MİMARİ

TÜMAY KORUCUOĞLU

MİMAR

Korucuoğlu Mimarlık Ofisi

Tasarımın başlangıç fikri;

Kentli insanın yozlaşmakta olan yuva kavramına yeni bir kimlik kazandırmaktır. Bir yapıyı oluşturan temel nitelikler yapı elemanları değil içerisinde yaşanacak hayattır. Farklı yaşam tarzları kentte içiçe bulunmalarına rağmen, kendilerine ait bir habitata sahip değillerdir. Bu nedenle kent sürekli yeniyi arayış içerisindedir. Diğer bir bakış açısıyla kente ait olduğu iddia edilen peyzaj ve yeşil alanlar; genellikle kentten ve kent hayatında dışlanmış olarak; kentin çeperlerinde konumlanmıştır. Tasarım ekibi olarak TEONA projesinde; insanın kentle girdiği ilişkiyi sorgulayarak ihitiyacı olan yeşil alanı ve aidiyet duygusunu tasarımın temeli olarak belirledik. Sonuç olarak insanlara kentin merkezinde doğa ile içiçe bir yaşam sunduk.

TEONA projesi şehrin yeni cazibe merkezlerinden olan Ümitköy’de şehrin en geniş peyzaj alanına sahip projesi olarak tasarlanmıştır. Bu sayede kendisini kentin mevcut kimliğiden soyutlamış, yeni bir yaşam kavramı olarak ortaya çıkmıştır.

Tümay KORUCUOĞLU / Proje Müellifi


1985 yılında ilk firmasının kuruluşundan bugüne Kartallar Grup aktivitelerini imar planı uygulamalarından daha geniş ve çeşitli proje üretim işlerine doğru yönlendirmiş ve genişletmiştir. Müşteri ihtiyaçlarına ve marketin taleplerine esnek ve çeşitli çözüm üretmek suretiyle hizmet verirken aynı zamanda temel iş anlayışını ve kalitesini korumuştur. İş kapasitesinin artışı ile birlikte Kartallar Grup özelleşen birimlerini bireysel şirketlere dönüştürmüştür.

Bize Ulaşın

Ümit Mah. 8. Cadde 2521. Sokak Ümitköy/ANKARA Satış Ofisi:0 (312) 235 10 10 Şantiye Ofisi:0 (312) 235 21 53 Fax:0 (312) 235 22 53 Email:info@teona.com.tr
© Copyright 2016 Teona | Web sitesinde her türlü bilgiyi ve görseli değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.